• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۴/۶
     0 دیدگاه

     تاریخچه پیداش رژ لب


      

     رژ لب یکی از پر کاربردترین لوازم آرایشی برای رنگ دادن به لب ها بشمار می آید.بیش از یک قرن از عمر این وسیله محبوب می گذرد.تاریخچه پیداش رژ لب به دوران باستان بر می گردد.مردم باستان با استفاده از رنگ گیاهان رژ لب جامد درست می کردند. بعد از گذشت سال ها رژ لب به شکل امروزی خود تغییر کرد.امروزه رژ لب ها بسیار پر طرفدار هستند و بیشتر بانوان از آنها استفاده می کنند تا ظاهری آراسته تر داشته باشند.

     اکثر رژ لب ها یک ماده مومی و کمی کرمی در چوبی است که با رنگدانه قرمز رنگ آمیزی شده است که به لب های شما رنگ می دهد. این یک لوازم آرایشی است که قدمت آن حداقل به قرون وسطی و احتمالاً حتی به دورتر از آن نیز بازمی گردد.

     در چین باستان، رژ لب در اصل برای مراسمات  مذهبی استفاده می شد، اما با گذشت زمان به طور فزاینده ای برای اهداف آرایشی وزیبائی آن استفاده می شد. در دوران ماقبل تاریخ در چین باستان، رژ لب بیشتر شبیه به مومیایی لب بود که هم زنان و هم مردان از آن استفاده می کردند. آنها از خون حیوانات، مواد معدنی و آب گیاهان تهیه می شدند.

      

     اولین رژ لب درکجا به صورت تجاری تولید گردید؟

      

     رژ لب از کجاست؟ اولین رژ لب تولید شده تجاری در سال 1884 توسط عطرسازان فرانسوی اختراع شد. این رژ لب از ترکیب پیه آهو، روغن کرچک و موم زنبور عسل تهیه شده است. در آن زمان رژ لب در لوله های فلزی یا پلاستیکی که امروزه می شناسیم فروخته نمی شد

      

      

     رژ لب از چه چیزی ساخته شده است؟

     مواد تشکیل دهنده رژ لب: ترکیبات کلی رژ لب شامل موم، روغن و رنگدانه است. رنگ دانه به رنگ اشاره دارد و موم ها بافت قابل پخش با شکل را ارائه می دهند. روغن هایی مانند روغن کرچک، روغن های معدنی، لانولین، پودر کاکائو، جوجوبا، پترولاتوم و غیره می توانند برای افزایش رطوبت استفاده شوند.

      

     انواع رژ لب

     وقتی برای خرید رژلب به مغازه می روید مغازه دار مدل های متفاوتی از رژ لب را به شما نشان میدهد و این انتخاب شماست که از رژ لب مایع یا جامد استفاده می کنید. رژ لب های مایع دارای دو مدل مات و براق هستند.که رژ لب مایع مات سریعا بعد از کشیدن روی لب خشک می شود و ماندگاری بیشتری دارد. بدلیل طیف رنگی زیاد طرفداران زیادی دارد.اما استفاده مدام از این سبک رژ باعث خشک شدن لب ها می شود پس نباید همیشگی استفاده شود.رژ لب مایع براق به رژی گفته می شود که لب ها را براق کرده و زیبایی خاصی به لب ها میبخشد که ماندگاری زیادی ندارد.

     رژ لب جامد دیگر نمونه رژ هستند که تنوع بسیار زیادی دارند و بین رژ ها از محبوبیت بیشتری برخور دارند. رژ لب جامد به صورت پیچی و مدادی و کاسه ای در بازار موجود می باشند که هرکدام طرفداران خاص خودش را دارد.

     رژ پیچی: پرفروشترین نوع رژ لب است که محبوبیت زیادی دارد.

     رژ مدادی: ظاهر رژهای مدادی شبیه به خط لب اما با قطر مدادی کلفت تر است. استفاده از آن ها بسیار راحت می باشد.

     رژ کاسه ای: بیشتر توسط آرایشگران حرفه ای استفاده می شود و برای استفاده از آن ها به قلم مو و براش آرایشی نیاز است.

     واقعیت امر این است که رژ لب جامد همیشه ظاهری رسمی و مجلسی تر دارد و در نتیجه برای مهمانی ها مناسب تر است.همچنین باعث بزرگتر نشان دادن لب ها نیز می شود.

     در مورد مواد آرایشی تقلبی باید در انتخاب رژ لب ها دقت بسیاری انجام دهید به این دلیل که هیچ محصولی مثل رژ لب سلامتی شما را به خطر نمی اندازد.با یاد داشته باشید بدلیل استفاده روی لب ها ممکن است از طریق دهان وارد بدن شود و جریان خون را درگیر نماید پس سعی کنید از رژ های بدون سرب استفاده کنید. زیرا سرب موجود در این محصولات از طریق لب ها جذب خون می شود.

     مزایا و معایب رژ لب چیست؟


     افزایش ظاهر و افزایش اعتماد به نفس.
     تنوع رنگ و فینیش.
     محافظت و آبرسانی برای لب ها.
     پتانسیل برای خشکی و ترک خوردگی
     انتقال و لکه گیری.
     قرار گرفتن در معرض احتمالی با مواد شیمیایی مضر.
      

      

      

     ما در مجموعه ورگل در شناخت بهتر محصولات آرایشی به شما کمک خواهیم کرد.

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

     برچسب ها :
     رژلب
     تاریخچه رژلب
     مراکز لوازم آرایشی تهران
     لوازم آرایشی ایرانی
     لوازم آرایش
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     رژگونه پودری
     انواع رژگونه
     رژگونه
     ریمل
     تاریخچه رژلب
     رژلب
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی