• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۴/۵
     0 دیدگاه

     تزریق بوتاکس چه تاثیری بر روی پوست می گذارد؟


      

     تزریق بوتاکس یکی از انواع مختلف روش های غیر جراحی و جوان سازی پوست و رفع چین و چروک صورت است که امروزه بین مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است.این روش زیبا سازی صورت بیشتر برای نقاط پیشانی ،خطوط پنجه کلاغی، اطراف چشم ها ،گونه ها، اطراف لب و خط خنده مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید به این نکته توجه کنید که در درمان مشکلات پزشکی همچون درمان اسپاسم گردن ، میگرن،انحراف چشم ،تعریق مفرط ، بی اختیاری ادرار ...... نیز کاربرد دارد.ما در این مقاله به کاربرد زیبایی آن می پردازیم.

     بوتاکس چیست؟

     بوتاکس به نام تجاری سم بوتو لیوم گفته می شود.که نوعی پروتئین نورو تاکسین است که توسط باکتری کلو سترید یوم  بوتو لینوم تولید می شود.این سم در محصولات برند های دیسپورت ،مصپورت ،نورونوکس و مایو بلک نیز استفاده می شود که از نظر نوع سم و دوز استفاده شده با یکدیگر متفاوتند.از آنجا که بوتاکس اولین نام تجاری این محصول بحساب می آید گاهی این نام را کنار دیگر برندها مانند بوتاکس مصپورت و بوتاکس دیسپورت قرار میدهند.هرچند چنین عباراتی خیلی درست نیستند.

     بدن شما با بوتاکس چه می کند؟
     بوتاکس فقط در جایی که تزریق می شود باقی می ماند و در بدن پرسه نمی زند. اگر آن را به صورت شما تزریق کنند، اثری نخواهد داشت [یا در] انگشت پا ظاهر نمی شود». این اثر سیستمیک ندارد». با این حال، ممکن است تا 3 سانتی متر از محل تزریق شده جا به جا شود.

     آیا بوتاکس درمان خوبی است؟
      استفاده، از بوتاکس  باعث کاهش ظاهر چین و چروک صورت می شود. درمان بوتاکس کم تهاجمی است. این یک درمان ایمن و موثر برای خطوط ریز و چین و چروک دور چشم در نظر گرفته می شود. همچنین می توان از آن برای پیشانی  و بین چشم استفاده کرد.

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

      

     کاربرد تزریق بوتاکس در جوانسازی 

     تزریق بوتاکس بعنوان یک روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان کاهش چین و چروک چشم و پیشانی با مسدود کردن سیگنال های ارسال شده باعث فلج کردن موقتی  آنها و جلوگیری از منقبض شدن آنها میشود.بنابراین با تزریق بوتاکس در عضلات مختلف صورت را وادار به شل شدن صورت میکنند که باعث شادابی پوست و از بین رفتن خطوط صورت میشوند.

      

     افراد معمولا برای تزریق بوتاکس در ناحیه های زیر به کلینیک ها مراجعه میکنند:

     خطوط افقی پیشانی

     خطوط گوشه دهان

     چین و چروک ناهواریهای چانه

     چروک دور چشم و پنجه کلاغی

     چروک بین دو ابرو

     بوتاکس پیشانی

     اصلی ترین کاربرد بوتاکس را میتوان به از بین بردن چین و چروک پیشانی نام برد.بوتاکس پیشانی بین خطوط عمودی بین دو ابرو و افقی پیشانی انجام میشود و با ریلکس شدن ماهیچه هایی که باعث ایجاد این خطوط می شوند تا چند ماه شما را از شر این چین چروک ها خلاص می کند.باید به نوع تزریق توجه فرمایید گاهی تزریق بیش از حد باعث شل شدن عضلات ابرو میشود و عضلات حالت افتاده میشوند.

     آیا بوتاکس دائمی است؟ متاسفانه اینطور نیست. در نهایت، عملکرد نوروتوکسین از بین می رود و اعصاب دوباره می توانند آن سیگنال ها را برای شروع کار یا انقباض به عضلات ارسال کنند. به طور کلی، بوتاکس 3 تا 4 ماه ماندگاری دارد.

      

     عوارض بوتاکس

     تزریق بوتاکس اگر توسط متخصص انجام گیرد کاملا بی خطر است.تزریق بوتاکس در صورتی میتواند منجر به ایجاد عوارض شود که توسط افراد غیرمتخصص و در کلینیک های غیرمعتبر انجام شود.انتخاب دوز مناسب و دقت در تزریق محلول به محل مناسب در جلوگیری از بروز عوارض بسیار مهم است.  

     عوارض جانبی بوتاکس کدامند.

     کبودی، تورم و قرمزی در جایی که سوزن ها در پوست  هنگام بوتاکس کردن فرو می رود. نگاه یخ زده - اگر سم بوتولینوم بیش از حد تزریق شود، ممکن است نتوانید عضلات صورت خود را حرکت دهید. ضعف و افتادگی موقت در صورت  به عنوان مثال، اگر سم بوتولینوم به داخل آنها منتقل شود، پلک ها یا ابروهای شما ممکن است نمائی افتاده پیدا کنند پس جهت تزریق بوتاکس سعی کنید حتما با بهترین متخصصین این امر بوتاکس را تزریق بفرمائید .

      

      

     ما در مجموعه ورگل  در شناخت بهتر  بوتاکس به شما کمک خواهیم کرد.

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

     برچسب ها :
     پوست صورت
     تزریق ژل
     بوتاکس
     پوست
     صنعت زیبائی
     لوازم آرایش
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی
     پخش لوازم آرایشی بهداشتی
     تهران
     مراکز لوازم آرایشی تهران
     پنکیک
     برند های ایرانی
     آرایش چشم