• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۳/۱۹
     0 دیدگاه

     تزریق چربی چیست و معایب و محاسن آن کدامند.


      

     گذر زمان و افزایش سن روی ظاهر افراد تاثیر مستقیم دارد.اما بسیاری از افراد با روش های جوان سازی پوست این روند را کند تر می کنند. یکی از مهم ترین راههای جوان سازی پوست تزریق چربی به پوست است.تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با معایب و مزایای این روش آشنا کنیم.

     تزریق چربی چیست؟ 

     تزریق چربی به روشی گفته می شود که از یک قسمت بدن گرفته می شود(لیپوساکشن) و به ناحیه دیگر تزریق می شود. هدف از اینکار بهبود ناحیه هدف می باشد.محبوبیت اینکار از سال 1990 شروع شده است.پزشکان زیبایی از این روش برای جوان سازی و زیبایی سینه ،باسن ،دست و پا استفاده می کنند.اخیرا این روش برای رفع جای زخم ، اسکار و بعد از پرتو درمانی بافت از بین رفته سینه نیز کاربرد دارد.

      

     روند تزریق چربی

     استخراج چربی: در این مرحله پزشک با توجه به شرایط  بیمار منطقه استخراج را انتخاب کرده اما این ناحیه باید چربی انباشته کافی را داشته باشد.مناطقی همچون  باسن، ران ،شکم گزینه های مناسبی برای استخراج چربی بحساب می آیند.دکتر از بی حسی استفاده کرده و با روش های مخصوص چربی را استخراج می کند که اگر نیاز بود می تواند به بیمار دوز بیهوشی تزریق نماید.

      

     آماده کردن چربی برای تزریق: چربی استخراج شده مناسب استفاده نمی باشد پس با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ یا روش های دیگر 

     خالص شده و سلول های مرده و مایع اضافی از آن جدا می شود.

     تزریق چربی به ناحیه مورد نظر: در این مرحله که مرحله آخر بحساب می آید پزشک میزان چربی مورد نظر را با سرنگ های مخصوص به ناحیه مورد نظر که از قبل بی حس و استریل شده است تزریق می کند.

      

     چربی به دلیل اینکه از بدن خود فرد گرفته شده است سازگاری بالایی با بدن دارد و می توان به بیشتر نواحی بدن تزریق شود.از محبوبترین ناحیه های چربی تزریق زیر چشم و گونه می باشد. این کار با افزودن حجم به نواحی توخالی یا چروک دار مانند ناحیه زیر چشم انجام می گیرد تا، ظاهر آن را جوان تر نشان دهد.

      

     نحوه آماده شدن برای تزریق

      

     خودداری از مصرف داروهای ضد انعقاد خون برای جلوگیری از خونریزی حین تزریق 

     خودداری از مصرف دخانیات یک ماه قبل از عمل برای جلوگیری از عفونت

     اطلاع به پزشک در صورت حساسیت به دارو

     خودداری از مصرف مشروبات الکی

      

     آیا تزریق چربی واقعا موثر است؟

     یک مطالعه منتشر شده در مجله Cosmetic Dermatology نشان داد که 86٪ از بیماران کاهش قابل مشاهده چربی را پس از درمان گزارش کردند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که نتایج آنی نیستند و ممکن است چندین هفته طول بکشد تا قابل توجه شوند.

      

     ماندگاری چربی تزریق شده چقدر است؟ و آیا انتقال چربی دوام دارد؟ 


     نتایج حاصل از انتقال چربی دائمی است. با این حال، همه سلول های چربی از این روش جان سالم به در نمی برند، بنابراین ممکن است به حجم مورد نظر خود نرسید. حدود شش ماه طول می کشد تا سلول های چربی تزریق شده یک منبع خون جدید ایجاد کنند و نتایج نهایی را ببینند.

      

     تفاوت تزریق چربی و فیلر چیست؟

     انتقال چربی نتیجه طولانی تری نسبت به فیلرها ارائه می دهد. یک درمان پرکننده پوستی معمولی ممکن است 3-6 ماه طول بکشد، اما انتقال چربی این پتانسیل را دارد که در بسیاری از بیماران بهبود دائمی یا تقریباً دائمی را ارائه دهد. انتقال چربی بسیار شبیه به درمان پرکننده است.

     به چه تعداد تزریق چربی نیاز دارید؟


     نواحی بزرگتر مانند ران یا شکم ممکن است به تزریق بیشتری نسبت به نواحی کوچکتر مانند چانه نیاز داشته باشند. اکثر بیماران برای دستیابی به نتایج مطلوب به دو تا چهار جلسه درمانی با فاصله چند هفته ای نیاز دارند. مقدار چربی که نیاز به حذف دارد عامل دیگری است که می تواند بر تعداد درمان های مورد نیاز تأثیر بگذارد.

     ما در مجموعه ورگل در شناخت بهتر تزریق چربی  معایب و محاسن آن به شما کمک خواهیم کرد.

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com.

     برچسب ها :
     جوان سازی
     مراقبت از پوست
     تزریق چربی
     پزشک زیبائی
     سالن زیبائی
     صنعت زیبائی
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی
     پخش لوازم آرایشی بهداشتی
     تهران
     مراکز لوازم آرایشی تهران
     پنکیک
     برند های ایرانی
     آرایش چشم