• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۴/۵
     0 دیدگاه

     خوردن آب چه تاثیری بر روی پوست می گذارد؟


     تاثیر خوردن آب بر روی پوست

     نوشیدن آب کافی در طول روز باعث رساندن رطوبت لازم به  تمام بدن شده که باعث عملکرد بهتر اعضای بدن میشود . در صورت کمبود آب در بدن، علاوه بر صدمه به اعضای داخلی، باعث پدید آمدن مشکلات ظاهری و فیزیکی خواهد شد. در فصل تابستان و هنگام فعالیت های زیاد نوشیدن آب اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.نوشیدن آب به مقدار کافی برای هر فرد بین 8تا 10 لیوان در روز می تواند جایگزین بسیاری از عمل های جراحی و کرم های ضد پیری شود. و در قسمت های حساس مانند اطراف چشم و خط لبخند و پیشانی از پدید آمدن چروک جلوگیری می کند.از پف کردن پوست جلوگیری کرده و باعث سفت شدن پوست صورت نیز میشود.بدن را پاکسازی کرده و باعث دفع سموم از بدن میشود.نوشیدن مقدار زیادی آب، محتوای آب و چربی روی پوست صورت شما را متعادل می کند و از تجمع چربی و سموم اضافی جلوگیری می کند و در نتیجه منافذ مسدود شده و جوش های پوستی را کاهش می دهد. آکنه بزرگسالان این روزها به دلیل سبک زندگی پرمشغله، آلودگی هوا و عدم تمرکز بر هیدراتاسیون بیشتر بسیار رایج شده است.

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

     بهترین نوشیدنی برای بدن آب است اما علاوه بر آب برای حفظ تعادل مایعات بدن ، سایر نوشیدنی های سالم و مواد غذایی که دارای آب کافی هستند نیز برای تامین آب بدنتان ضروری است. بیشتر افراد از نوشیدنی های کافئین دار  مانند چای و قهوه و نسکافه و غیره  در طی روز استفاده می کنند،  که این نوع نوشیدنی هم می تواند مایعات بدن را در کنار خاصیت ادرار آور بودن  تامین کنند ، ولی بایدبه این نکته  توجه شود که برای داشتن پوستی سالم و با طراوت باید از مصرف بیش از حد چای و قهوه و دیگر نوشیدنی های کافئین دار پرهیز شود، و بجای آنها از نوشیدنی هایی مثل آب میوه ها و سبزیجات تازه استفاده شود که یک راه بهتر برای افزایش آب در رژیم  غذایی است.

     چقدرپس از نوشیدن  آب طول می کشد  تا  شرایط پوست شما را بهبود ببخشد؟ در حقیقت، نوشیدن آب به روش های زیر به پوست کمک می کند: ضخامت پوست را بهبود می بخشد: تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی علوم آرایشی نشان داد که نوشیدن بیش از 9 فنجان آب در روز، تراکم و ضخامت پوست را پس از یک ماه بهبود می بخشد.

     برای شفافیت پوست روزانه چقدرباید آب بنوشم؟ حدود 8الی 10 لیوان مقدار آب مورد نیاز برای پوست بی عیب و نقص از فردی به فرد دیگر متفاوت است. عواملی مانند سن، جنسیت، سطح فعالیت و آب و هوا همگی می توانند بر نیازهای هیدراتاسیون شما تأثیر بگذارند. برای بیشتر افراد توصیه می شود که روزانه 8 تا 10 لیوان آب مصرف کنند، اما برخی ممکن است به مقدار بیشتر یا کمتری نیاز داشته باشند.

     آیا آب روی رنگ پوست تاثیر می گذارد؟
     نوشیدن کم آب می تواند باعث طیفی از مسائل از جمله تیره شدن پوست، خشکی و تحریک شود. با این حال، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری و حتی معکوس کردن اثرات تغییر آب روی پوست خود انجام دهید. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که برای مشاوره شخصی با یک متخصص پوست مشورت کنید.

      

      

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

      

     برچسب ها :
     پوست خشک
     مراقبت از پوست
     پوست صورت
     پاکسازی
     پوست
     صنعت زیبائی
     آموزش آرایشگری
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی
     پخش لوازم آرایشی بهداشتی
     تهران
     مراکز لوازم آرایشی تهران
     پنکیک
     برند های ایرانی
     آرایش چشم