• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۴/۴
     0 دیدگاه

     رشد و توسعه صنعت و سالن های زیبایی چگونه است؟


     محبوبیت صنعت زیبائی برای تمامی فرهنگ ها

      

     زیبایی در تمامی فرهنگ کشورهای جهان، محترم و ستودنی شمرده می شود. معیارهای زیبایی در سال های اخیر بسیار تغییر کرده و این تغییر به نفع صنعت وسالن های زیبایی اتفاق افتاده است. در این تغییرات، علم ، تکنولوژی و متخصصان به کمک صنعت زیبایی آمده اند و فرصت را برای تولد شاخه های جدیدی از  این صنعت مهیا کرده است. که باعث گرایش های جدیدی   در سالن های زیبایی شامل آرایش دائم، مراقبت های پوستی، کاشت ناخن و … می شود.

     در ورگل سعی بر این است یک راهنمای کامل و مختصر از روش های موفقیت، برندسازی و خاص شدن در سالن های زیبایی ارائه شود.  در ادامه  این مقاله به مواردی از راهکارهای عملی در مسیر رشد و توسعه سالن های زیبایی پرداخته می شود.

      

      یک تقویم محتوایی ایجاد کنید

      

     از آنجایی که تمام کسب و کارها در پلتفرم های آنلاین فعالیت دارند، لذا باید برای این حضور زمان و انرژی بگذارند.  لذا با ورود فضای اینترنت به کسب و کارها، لازم است سالن های زیبایی نیز، در محیط اینترنت و شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشند. فعالیت در اینستاگرام ، یوتیوب سایت های ثبت آگهی به مانند سایت ورگل و .. همانند حضور در بازار سنتی، نیازمند کسب مهارت است.

     داشتن تقویم محتوایی برای تمامی کسب و کارهایی که در فضای آنلاین فعالیت دارند، غیرقابل انکار است. شما باید برای تمامی صفحات و پیج های خود تقویم محتوایی داشته باشید. مناسبت های بومی و بین المللی را در تقویم محتوایی خود گنجانده و برای هر مناسبت محتوا و رویداد مناسب را در نظر بگیرید.

      

     کانال های مختلفی را برای بازاریابی محتوا انتخاب کنید

      

     محتوایی که در شبکه های اجتماعی درج می شود، نیاز به بازاریابی های مستمر و پیوسته دارد تا به نظر بیننده برسد. مخاطب شما نباید دنبال محتوای شما باشد؛ این هنر شماست که محتوا را به دید عموم برسانید؛ اگر محتوای شما جذاب باشد، در مراتب بعدی خواهید دید که مخاطب، پیگیر محتوای شما خواهد بود. پس با ثبت آگهی و ایجاد فروشگاه در سایت ورگل با بهترین و بالاترین کیفیت کسب و کار خودتون رو به مشتریان عرضه نمائید.

      

     هدایای رایگان ارائه کنید

      

     هدیه یکی از جذاب ترین روش های جذب و وفادارسازی مشتری در سالن های زیبایی است. هدیه (هرچند کوچک)، نشان دهنده احترام و ارزش شما نسبت به مشتریتان است. با وجود اینکه کیفیت محصول (خدمات زیبایی) برای مشتری شما در اولویت است؛ پس از گذر از این مرحله، باید به فکر جذب مشتری جدید و حفظ مشتری های فعلی باشید. ارائه یک هدیه به منظور تشکر از مشتریان، می تواند یک روش تبلیغی دهان به دهان برای سالن زیبایی شما باشد. پس همیشه با هدیه دادن در روش های مختلف ومتنوع مشتریان خودتون رو نسبت به برندتان وفادار کنید.

      

     از محتوا و نظرات کابران استفاده کنید.

      

     همانطور که می دانید زیبایی، یک مبحث کیفی، سلیقه ای و نسبی است. برای اینکه نظرات کاربران شما مثبت باشد، باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید. چون حتی یک پیام تشکر آن ها، می تواند یک تبلیغ برای شما در فضای مجازی باشد. بدون شک زیبایی یک مسئله مهم برای انسان (فارغ از جنسیت) است؛ لذا بانوان برای دریافت بهترین خدمات زیبایی از نظر سایرین استفاده می کنند. در سایت ورگل امکانی برای شما ایجادشده که مشتریان قدیمی تان برای شما کامنت های مثبت بگذارند و بابت خدمات شما نظراتشان را اعمال کنند.

      

     نام تجاری خود را به برندی خوش نام تبدیل کنید 

      

     برندسازی برای سالن های زیبائی که به دنبال ساخت آینده هستند، غیرقابل انکار است. فعالیت های کم عمق، منجر به درآمد متوسط در بازار رقیب پرور امروز می شود. اگر قصد دارید در صنعت سالن های زیبایی، نامی از خود بر جای بگذارید، باید بازاریابی و برندسازی  حرفه ای را در اولویت امور قرار دهید. ساخت برند در صنعت زیبایی، منوط به ارائه خدمات با کیفیت ومتمایز از دیگر کسب و کارها است. 

      

     رویدادهای تجاری  و همایش برگزار کنید

      

     مناسبت های ملی و بین المللی،  بومی و محلی، باید بهانه ای برای برگزاری رویدادهای تجاری در سالن  زیبایی شما باشد. مناسبت ها موقعیت های خوبی هستند که سالن های زیبایی، برند و خدمات خود را به مشتریان خود یادآوری کنند. حتی یک جشن کوچک یا تخفیف چند درصدی، هرچند کم باشد، می تواند برند شما را در ذهن مشتری زنده کند. علاوه بر این تصور مثبتی از سالن زیبائی و برند در ذهن مشتری نقش می بندد.

      

     برای تولید محتوا با اینفلوئنسرهای معروف و پرطرفدار همکاری کنید

      

     اگر منابع مالی کافی برای همکاری و تبلیغات  با یک اینفلوئنسر را دارید، این اقدام  بسیار تاثیرگذار را دست کم نگیرید. شما می توانید  با این روش، به سبد دنبال کنندگان گسترده آن اینفلوئنسر دسترسی پیدا کنید. تهیه محتوا های مشترک با اینفلوئنسرها، ارائه خدمات رایگان به شرط معرفی از سمت آن ها و اقدامات مشابه، در توسعه برند شما تاثیر شگرفی دارد.

      

     از انواع محتواها چه متنی، تصویری و صوتی در شبکه های اجتماعی استفاده کنید

      

     در صنعت زیبایی، محتوای تصویری از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. ده ها محتوای متنی، نمی توانند تاثیر یک محتوای ویدئویی را در شبکه های اجتماعی شما داشته باشند. آنچه از خدمات سالن خود به تصویر می کشید، در قالب یک عکس یا ویدئو، حق مطلب را ادا می کند. با این وجود، تنوع در روش ارائه اطلاعات به مخاطب را فراموش نکنید. باتولید محتوا های جذاب و به روز مشتریان بیشتری را جذب نمائید.

      

     کسب مهارت و آموزش مداوم را جدی بگیرید

      

     به روز بودن یکی از مهمترین عوامل پیشرفت  در هر کسب و کاری است وسالن های زیبائی  نیز از این قاعده خارج نیست. تنوع روش های مدرن و علمیِ زیبایی، در کل جهان در حال افزایش و به روز رسانی است. بنابراین لازم است فعالان این حوزه نیز نسبت به کسب مهارت های جدید  حساس باشند. کسب مهارت های جدید، یک مزیت رقابتی نیز برای سالن زیبائی شما محسوب می شود.

      

     روش های خلاقانه و به روز وفادارسازی مشتریان را به کار بگیرید

      

     مشتریان امروزی فقط به قیمت یا کیفیت محصولات  شما توجه نمی کنند. تمامی رفتارهای کارکنان شما اعم خدمات به موقع واحترام در نظر مشتریان ثبت و تجزیه و تحلیل می شود. اگر بخواهید مشتریان رهگذر را به مشتریان دائمی و وفادار تبدیل کنید، باید از روش هائی هوشمندانه استفاده کنید.  کوچکترین رفتار شما می تواند در تصمیم بازگشت مشتری به شما تاثیر بگذارد. از کارت تخفیف به همراه نام مشتری، کارت امتیاز، کارت طلایی برای مشتریان دائمی و مانند این ها، می تواند مشتریان را به شما وفادار کند.

      

     از پلفترم های مختلف در فضای آنلاین برای معرفی خود استفاده کنید

      

     هر حساب کاربری شما در شبکه های اجتماعی و فضای آنلاین، یک شعبه از کسب و کار شماست. در صنعت زیبایی نیز، حضور در فضای آنلاین مثل سایت های معتبر و خوبی هم چون ورگل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. صنعت زیبایی یک صنعت بصری بوده و این ویژگی می تواند یک امتیاز برای  حضور سالن زیبائی شما  در فضا و صفحات آنلاین محسوب شود. 

      

     اثر تبلیغات را اندازه گیری کنید 

      

     اندازه گیری بازخورد تبلیغات  سالن زیبائی شما یکی از مهمترین گام های قبل و بعد از اجرای تبلیغات می باشد. تهیه محتوا و آپلود تبلیغ، شامل صرف هزینه و زمانبر است. لذا لازم است کارایی هر تبلیغ  را به خوبی اندازه گیری نمائید تا تاثیر گذاری بیشتری بر مخاطبان تان داشته باشد.

      

     اهمیت آموزش های مدیریت سالن زیبائی را کم نشمارید

      

     مدیریت در صنعت زیبایی بسیار مهم است. شاید از نظر شما مدیریت سالن زیبایی، اهمیت  چندانی نداشته باشد. اما لازم است بدانید سالن های زیبایی، یک کسب و کار محسوب می شود و هر کسب و کاری به مدیریت خوب نیاز دارد. در این مورد نیاز نیست حتما مدیر استخدام کنید؛ خودتان نیز می توانید در ابتدای شروع کسب و کارتان ، با مطالعه، فراگیری و گذراندن دوره های مدیریتی کاربردی تحت نظر اساتید حوزه کسب وکار، به این مهارت تسلط پیدا کنید. اما برای سالن های زیبایی بزرگ تر با تعداد مشتریان و کارکنان بیشتر، لازم است بخش مدیریت به صورت تخصصی و حرفه ای فعالیت کرده و تمام فرایند ها را  در حوزه کسب و کارتان رصد کند.

      

     دکوراسیون و طراحی داخلی  خوب ودرجه یک سالن را فراموش نکنید

      

     امروزه به سبب اهمیت زیبایی شناختی و هوشمندی مشتریان، اهمیت ظاهر کسب و کار نیز افزایش یافته است. یکی از موارد مهم در ظاهر کسب و کارهای صنعت زیبایی، دکوراسیون است. این بدین معنی نیست که با هزینه های گزاف، دکوراسیون مجلل طراحی و اجرا کنید؛ بلکه در ابتدای شروع فعالیت سالن می توانید با مشورت یک طراح دکوراسیون، در انتخاب و خرید اولیه لوازم و تجهیزات و دکوراسیون سالن خود، هوشمندی بیشتری به کار ببرید. برای سالن های بزرگ تر، این مهم از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود

      

      

      

     از آموزش پرسنل  خود هیچ وقت غافل نشوید

      

     اهمیت آموزش های فنی و سازمانی کارکنان، در تمامی کسب و کارها، اهمیت بسیار ویژه ای دارد. اما آموزش ها سازمانی هم، در صنعت  و سالن های زیبایی ز اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مدیران و صاحبان سالن های زیبایی، باید به صورت دوره ای، آموزش های پرسنلی، رفتار با مشتری، بازاریابی، آموزش های تخصصی و فنی لازم را برای کارکنان  خود در نظر بگیرند.

      

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

      

     برچسب ها :
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     برند های ایرانی
     مراقبت از پوست
     آموزش آرایشگری
     سالن زیبائی
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     رژگونه پودری
     انواع رژگونه
     رژگونه
     ریمل
     تاریخچه رژلب
     رژلب
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی