• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۴/۱۱
     0 دیدگاه

     ریمل و تاریخچه استفاده از آن کدامند؟


      

     حدود 4000 سال قبل از میلاد از سرمه برای تیره کردن مژه ها، پلک ها و ابروها استفاده می شد. از سرمه برای پوشاندن چشم ها استفاده می شد و معتقد بودند که ارواح شیطانی را دفع و از روح مردان و زنان محافظت می کند.

     پس از سقوط امپراتوری روم، سرمه در قاره اروپا از بین رفت ولی به طور گسترده در خاورمیانه برای اهداف مذهبی مورد استفاده قرار می گرفت. درآن زمان در ساخت سرمه از ماده ای به نام گالن، مالاکیت و زغال چوب یا دوده، مدفوع تمساح. عسل و آب برای ساخت سرمه استفاده می کردند.

      

     محصولی که امروزه مردم آن را ریمل می نامند تا قرن نوزدهم تولید نشده بود. شیمیدانی به نام یوژن ریمل با استفاده از ژله نفتی تازه اختراع شده ریمل را ساخت. نام ریمل مترادف با این ماده شد و امروزه در زبان های مختلف از جمله پرتغالی، اسپانیایی، یونانی، ترکی، رومانیایی، فارسی و در سراسر اقیانوس اطلس به « ریمل » ترجمه می شود.

      

     ریمل برای چه مواردی استفاده می شود؟


     ریمل ها ترکیبات رنگ دانه ای برای استفاده روی مژه ها هستند تا آنها را تیره تر و بلندتر نشان دهند و سفیدی چشم ها را در مقابل روشن تر نشان دهند. ریمل  های قدیمی با استفاده از برس خیس شده استفاده می شد، اما این عمل کاملاً بهداشتی نبود و تقریباً منسوخ شده است.

     ریمل از کجا در الجزایر آمده است؟


     فرانسوی ها ریمل را در طی فتح الجزایر در اواسط قرن نوزدهم کشف کردند، زیرا قبایل کوهستانی از آن به عنوان یک محصول زیبایی و همچنین برای محافظت از خود در برابر بیماری های تراخم و چشم استفاده می کردند. محصولی که امروزه مردم آن را به عنوان ریمل می شناسند تا قرن نوزدهم تولید نشد.

     اگر هر روز ریمل بزنم اشکال دارد و آیا می توانیم هر روز ریمل بزنیم؟ 

     متأسفانه، کسانی که بیش از حد از آن استفاده می کنند، در معرض خطر افتادن یا نازک شدن مژه ها قرار دارند. توصیه می شود مدت استفاده از ریمل را کاهش دهید و آرایش ملایم چشم را در اولویت قرار دهید و برای رعایت سلامتی و بهداشت مژه ها  و چشم بیش از حد از ریمل استفاده نکنید.

     چه زمانی یک دختر نوجوان باید ریمل بزند؟

     اجازه دهید نوجوانان قبل از نوجوانی و جوانی با مرطوب کننده رنگی، رنگ لب یا براق کننده روشن و مداد ابرو/پوماد آزمایش کنند. از زیرسازی و رژ لب سنگین برای این گروه سنی صرف نظر کنید. به کودکان 15 تا 16 ساله اجازه دهید از کانسیلر برای لک، سایه چشم، خط چشم، پودر برای پوست چرب و یک لایه ریمل سبک استفاده کنند.

     حدود سه تا شش ماه ممکن است شما نخواهید از  ریمل مورد علاقه خود استفاده کنید، اما ما از اینکه به شما اطلاع دهیم که اولین تاریخ انقضای آن برای آرایش است. ماندگاری ریمل حدود سه تا شش ماه است و نباید مدت طولانی تری آن را نگه داشت. در مورد آن فکر کنید: شما آن را دقیقاً نزدیک چشمان خود قرار می دهید!

      

     ما در مجموعه ورگل به شناخت محصولات آرایشی بهداشتی به شما کمک خواهیم کرد.

      

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com.

     برچسب ها :
     ریمل-سالن آرایش وزیبایی-ورگل
     ریمل
     لوازم آرایشی ایرانی
     لوازم آرایش
     برندلوازم آرایشی
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     رژگونه پودری
     انواع رژگونه
     رژگونه
     ریمل
     تاریخچه رژلب
     رژلب
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی