• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۴/۴
     0 دیدگاه

     عوارض کشیدن پوست صورت


      

     کشیدن پوست صورت (لیفت) صورت به طور معمول یک روش ایمن به شمار می رود. اما در صورتی که این کار توسط پزشک بی تجربه انجام شود عوارض و خطراتی را در پی خواهد داشت. در  این مقاله به معرفی این عوارض احتمالی میپردازیم..

     عفونت کردن یکی از مهم ترین عوارض بعد از جراحی است آسیب دیدن نقاطی از صورت که دارای عصب هستند مانند: عدم توانایی لبخند،عدم حرکت پیشانی، دشواری در بستن چشم و… می شود

      تجمع خون یا مایعات در زیر پوست عارضه هماتوم (تورم خون در زیر پوست) معمولا برای افراد با فشار خون بالا که سیگاری هستند رخ میدهد.این مشکل باعث آسیب به بافت های مجاور و پوست شده و دردهای شدیدی را در فرد ایجاد می کند هماتوم شایع ترین عارضه بعد از جراحی لیفت صورت یا ریتیدکتومی است. این خطر در مردان (9-7 درصد) بیشتر از زنان (1-3 درصد) است. سایر عواملی که با افزایش خطر هماتوم مرتبط بوده اند عبارتند از: پلاتیسماپلاستی قدامی، فشار خون سیستولیک بالاو مصرف آسپرین یا NSAID و سیگار کشیدن.

      

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

      

     بی حسی و احساس خارش در محل بریدگی

     از بین رفتن حالت کشسانی پوست

     ریزش مو در ناحیه برش پوست: با انجام این جراحی خون رسانی به فولیکول های مو دچار اختلال شده و باعث ریزش مو می شود.که این امر بصورت موقتی اتفاق می افتد..

     خونریزی در بعضی افراد

     سروما در واقع به تجمع مایع خونابه ای گفته میشود که بعد از جراحی درزیربافتها جمع شده و خود را به شکل کیست یا کیسه حاوی آب در زیرپوست، نشان دهد. وقتی که پوست به بافتهای زیرخود مجددا میچسبد، سروما دیگر تشکیل نمی شود. دراین مدت که چند روزطول میکشد ممکن است لازم باشد آنرا به وسیله یک سرنگ تخلیه نمائیم و برای پیشگیری از تجمع مجدد مایع، برروی محل جراحی، پانسمان فشاری(با فشارملایم) بگذاریم.

     نکروز (بین رفتن پوست ناحیه جراحی) ازعوارض نادری است که بیشتر ممکن است در افراد سیگاری دیده رخ دهد . اغلب نکروزها درمحل برش پشت گوش و گاهی درمحل برش جلوی گوش دیده می شود. خوشبختانه دراغلب موارد مقدارآن بسیار جزئی و کم است و درمان میشود. 

     آیا نخ کشیدن صورت بی خطر است؟
     لیفت با نخ یک روش کم خطر با حداقل زمان بهبودی در نظر گرفته می شود، اما عوارض جانبی و خطر عوارض دارد. پس از بلند کردن نخ، تجربه موارد زیر غیر معمول نیست: مانندکبودی وتورم. این یک روش کم خطر است، بنابراین بیشتر بزرگسالان می توانند آن را انجام دهند. نخ ها تولید کلاژن را تحریک می کنند و به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشند. بازیابی سریع است، بنابراین می توانید بلافاصله به فعالیت های خود بازگردید. اگر نتایج خود را دوست ندارید، جراح پلاستیک می تواند نخ ها را بردارد.کبودی و تورم خفیف ممکن است 1 تا 2 هفته با بهبودی پوست ادامه داشته باشد. عوارض بالقوه عمل لیفت با نخ عبارتند از: فرورفتگی در جایی که جراح نخ ها را از آن کشیده است. واکنش های آلرژیک، به ویژه به مواد نخ.آیا بلند کردن نخ ممکن است ایجاد عوارض داشته باشد؟ مانند تمام اقدامات پزشکی، احتمال عوارض وجود دارد. با این حال، با یک پزشک مناسب، مراقبت های قبل و بعد از آن، خطرات ناشی از هر گونه عارضه ای که در طول بازیابی لیفت با نخ ایجاد می شود، کاهش می یابد. در حالی که خطر عوارض را می توان کاهش داد، خطر را نمی توان کامل حذف کرد.

     آیا لیفت نخ می تواند باعث آسیب عصبی شود؟
     آسیب مستقیم به اعصاب حرکتی یا حسی در صورتی می تواند ناشی از قرار دادن نخ  باشد. در بیشتر موارد، هیپو- یا هایپراستزی ممکن است موقتی و خودبه خود برطرف شود، اما پزشکان حاذق باید همیشه مراقب از دست دادن دائمی عملکرد حسی یا حرکتی ناشی از مینی لیفت باشند.

      

      

     ما در مجموعه ورگل به شناخت شما در عوارش کشیدن پوست صورت کمک خواهیم کرد.

      

      

      

      

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

      

     برچسب ها :
     لیفت صورت
     پزشک زیبائی
     مراقبت از پوست
     آموزش
     آموزش آرایشگری
     پوست صورت
     پوست
     صنعت زیبائی
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی
     پخش لوازم آرایشی بهداشتی
     تهران
     مراکز لوازم آرایشی تهران
     پنکیک
     برند های ایرانی
     آرایش چشم