• آموزش زیبائی
  • محصولات زیبایی
   • پزشک زیبایی
    • سالن زیبایی

     مقالات

     توسط m r در ۱۴۰۳/۴/۵
     0 دیدگاه

     هرگز بدون تمیز کردن آرایش به خواب نرویم


      

     خوابیدن با آرایش باعث پیری زودرس می شود. این به این دلیل است که وقتی پوست شما با آرایش پوشانده می شود، نمی تواند نفس بکشد و خود را به درستی ترمیم کند. با گذشت زمان، این می تواند منجر به ایجاد خطوط و چین و چروک شود. علاوه بر این، خوابیدن با آرایش نیز می تواند پوست شما را کدر و بی روح جلوه دهد.

     گاهی بعضی از افراد بعد از گذراندن روزی طولانی و خسته کننده ، انرژی لازم برای پاک کردن آرایش، آن هم قبل از خوابیدن را ندارند؛ این در حالی است که مقدار زیادی از محصولات آرایشی مثل انواع کرم، ریمل و … پوست صورتمان را پوشانده است وباید حتما از روی پوستتان پاک شود.پوست در هنگام خواب و استراحت به ترمیم سلول های خود می پردازد؛ ولی وجود مواد آرایشی شیمیایی بر روی پوست از این اتفاق جلوگیری خواهد کرد.

     به دلیل آنکه اکثر مواد آرایشی بر پایه مواد روغنی و چرب تولید شده اند، طی حضور طولانی مدتشان بر سطح پوست و به خصوص شب هنگام، با بستن منافذ پوستی، از تبادل مواد و اکسیژن مورد نیاز سلول ها جلوگیری کرده و این امر باعث خفگی پوست میشود. وجود آرایش بر روی صورت موجب جذب سلول های مرده و آلودگی هایی می شود که در طول روز، پوستتان با آنها مواجه شده است این امر در روز بعد باعث بوجود آمدن جوش و آکنه میشود.

      

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

     آیا خوابیدن با آرایش خوب است؟ دکترها و متخصصان پوست می گویند که استفاده از آرایش در رختخواب می تواند منافذ را مسدود کند که در نتیجه آکنه ایجاد می شود. ضمنا تأیید می کنند: «پاک کردن آرایش – و هر چیز دیگری که روی پوست شما نشسته است – قبل از خواب، منافذ پوست را تمیزتر نگه می دارد و احتمال مسدود شدن یک شبه را کاهش می دهد.

      

     خوابیدن مخصوصا با لوازم آرایشی چشم مثل ریمل، خط چشم، مداد چشم و سایه بر روی پلک ها و در تماس با چشم هایتان، بزرگترین ریسکی است که در قبال سلامت آنها پذیرا می شوید. وجود این مواد آرایشی شیمیایی بر روی چشم باعث آسیب های وارده موجب سوزش، خارش و التهاب برای شما خواهد بود.پاک نکردن آرایش شب هنگام باعث پیری زود رس پوستتان میشود. با پاک نکردن آرایش از روی پوست، خودتان کمک می کنید تا رادیکال های آزاد در تمام طول شب سطح پوستتان را بپوشاند و با هم افزایی مواد شیمیایی موجود در وسایل آرایشی تاثیرات بسیار مخربی بر جوانی و سلامت پوستتان بگذارند.

      

     ما در مجموعه ورگل به شما در شناخت بهتر محصولاتی آرایشی وبهداشتی  پوستتان کمک خواهیم کرد.

      

      

      

      

     ورگل ویترین صنعت زیبائی

     www.vargol.com

      

      

      

     برچسب ها :
     مراقبت از پوست
     لوازم آرایشی ایرانی
     برندلوازم آرایشی
     پوست صورت
     پاکسازی
     m r
     (نویسنده)
     m r

     مقاله های مرتبط

     0 دیدگاه

     ثبت دیدگاه
     نام نمایشی شما نشان داده خواهد شد
      دسته بندی ها
     • صنعت زیبائی
     مقالات محبوب
     برچسب ها
     ورگل ویترین صنعت زیبائی
     ورگل
     تزریق چربی
     جوان سازی
     پخش لوازم آرایشی بهداشتی
     تهران
     مراکز لوازم آرایشی تهران
     پنکیک
     برند های ایرانی
     آرایش چشم